Email info@gelisimmedya.com Telefon: 0553 320 1161

HİZMETLERİMİZ

Google Adwords

Google Adwords

Google Adwords

Google Ads Nedir? Nasıl Çalışır?

Google Ads, eski adıyla Google Adwords, Google’ın arama sonuçlarında reklamlarının gösterilmesi için reklam verenlerin belirli anahtar kelimeler için teklif verdiği online reklamcılık sistemidir. Google AdWords sayesinde, ilk sayfada 7 reklam alanından birinde yer alabilirsiniz.
Hizmetiniz ile ilgilenen potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkmanın en kolay yolu AdWords reklamlarıdır. Reklamınız tıklanmadığı sürece para ödemezsiniz.

Reklamlarınızın ne zaman ve nerede gösterileceğine siz karar verin! Adwords ile sadece arama yapan kullanıcıları değil, işletmenizin farkına varmasını istediğiniz kitlelere görüntülü reklamlar ile ulaşabilirsiniz. İstediğiniz websitelerini hedefleyip kullanıcıların karşısına çıkabilirsiniz.

Google AdWords teklifleri, düşük kalite puanlarıyla teklif veren reklamverenleri ağır şekilde cezalandırır. Buna karşılık, yüksek kalite puanı olanlar daha yüksek reklam sıralaması ve daha düşük TBM alır.

TBM Nedir ve Nasıl Çalışır?

TBM veya tıklama başına maliyet, bir kullanıcının Google AdWords reklamını her tıkladığında bir reklamverenin ödediği tutardır. TBM’niz anahtar kelimelerinizin rekabet gücüne, maksimum tekliflerinize ve Kalite Puanlarınıza göre belirlenir. AdWords’de ortalama tıklama başına maliyet, anahtar kelimeye ve sektöre göre değişir. Eğer Google Adwords ile reklam vermek isterseniz hemen Kukumav.Net ile iletişime geçin!
 

Google Kalite Puanı nedir?

Bu, öncelikle reklamınızın TO'su, anahtar kelime alaka düzeyi ve açılış sayfanızın kalitesine bağlı olarak Google'ın reklamınızın kullanıcıyla ne kadar alakalı ve yararlı olduğunu belirlemek için kullandığı bir metriktir. Kalite Puanınız ne kadar yüksekse, yüksek Kalite Puanı anahtar kelimeleri size para kazandıracak ve size daha iyi reklam sıralamaları kazandıracaktır.

 

Google Ads Reklam Türleri Nelerdir?

1.Google Arama Ağı Reklamları

Google’ın Arama Ağı, online reklamcılık alanında en güçlü araçtır. Google AdWords, reklamverenlerin bir arama sorgusuyla son derece alakalı reklamlar göstermesine olanak tanır. Bu, kitlenin reklamın sunduğu şeylerle genellikle çok ilgili olmasını sağlayarak, çok yüksek tıklama oranına (TO) ve dönüşüm oranına yol açar.

2.Google Görüntülü Reklam Ağı

Google Görüntülü Reklam Ağı tüm internet kullanıcılarının %90'ından fazlasına ulaşabileceğiniz çok büyük bir ağdır! Reklamverenler, genellikle Görüntülü Reklam Ağı tıklamalarının arama ağındakilerden daha düşük maliyetli olduğunu bulur. Hedefleme yönteminize bağlı olarak, TO'lar yüksek olabilir ve EBM düşük olabilir.

Google Reklamları ile İlk Sayfada Olun!

Google reklam paketlerimizden birini seçin, ilk sıralarda yer alın, yeni müşteriler kazanmaya başlayın!
İşinizle ilgili arama yapan, satın almak için araştırma yapan kullanıcılara ulaşın.